Nejnovější recenze ze sekce Outdoorové příbory

Bushman Cutlery Set UNI

Bushman Cutlery Set UNI

Ověřený zákazník BUSHMAN.cz Vojtěch

Přidáno: 4. srpna 2021

Zakoupeno v BUSHMAN.cz

• Nosím stále v batohu. Využil jsem obzvláště v době drakonických opatření, kdy jsme museli jíst na ulici jako psi a z výdejového okénka jsme nedeostali ani umělohmotný příbor. I teď v době přechodného míru využívám na svých toulkách českou krajinou.
Primus Long Spoon

Primus Long Spoon

Ověřený zákazník inSPORTline.cz Ondřej

Zakoupeno v inSPORTline.cz

• výborné nabírání z ešusu/nádoby bez potřeby naklánění
  • trochu menší objem
Easy Camp Combo Utensil

Easy Camp Combo Utensil

Ověřený zákazník 4camping MartinP

Zakoupeno v 4camping

Chápu, že jsem si vybral nejlevnější sadu nádobí a proto působí nádobí tak křehce a snadno zlomitelně.

Survival Spork - 5ive Star Gear

Survival Spork - 5ive Star Gear

Ověřený zákazník RIGAD Filip

Zakoupeno v RIGAD

• Opravdu masivní
  • V případě nouze ním vyhrabete i jámu
  • Zuby vidličky jsou hodně u sebe a nejsou moc ostré

Super sfork, mám doma už dva, tak jsem tento třetí kouil jako dárek.

Přidáno: 1. srpna 2021

Přidáno: 1. srpna 2021

Zakoupeno v Balistas.cz

• Good-practical tool for camping
  • None

• Do pouzdra pohodlně přidáte a uložíte zapalovač,skládací vařič i nožík.
Sea To Summit Camp Cutlery Fork

Sea To Summit Delta Spork

Sea To Summit Delta Spork

Ověřený zákazník Gramino Ověřený zákazník

Zakoupeno v Gramino

Multifunkční je skvěle na cesty a lehkost ano nemluvim.

Naturehike titanová vidličko/lžíce/nůž TZD12 26g

Naturehike titanová vidličko/lžíce/nůž TZD12 26g

Ověřený zákazník MADER.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v MADER.cz

• Myšlenkově a materiálově vynikající. Myšlenka mít vše v jednom není špatná. Kvalita Titanu a síla materiálu je vynikající.
  • Základní problém je, že se švédští vývojáři s tímto příborem zřejmě nepokusili vůbec najíst a rovnou ho zadali do výroby. Příbor ke určen primárně osobám, které potřebují do svého zavazadla co nejlehčí výbavu, tedy vojákům, horolezcům, různým out doorovým skupinám pohybující se v odlehlých oblastech, kde musí nést ještě spoustu jiného vybavení. V čem je problém. Lžíce nemá chybu, ta je naprosto perfektní svou velikostí i tvarem ale vidlička a nůž je katastrofa. Vidlička je rovná, tedy se s ní nedá nic nabrat a měla by sloužit jako napichovací. K tomu však sloužit nemůže protože má příliš široké a tupé zuby. Pokus napíchnout vařenou bramboru skončil jejím rozpadnutím a maso ať již vepřové, hovězí či drůbež se také nedá napíchnout. Nabrat pokrm nelze protože vidlička je rovná a všechno vám z ní spadne dříve nežli potravu dopravíte do úst. Nůž má ozubení ale přesto je pozoruhodně tupý, takže řezání masa s ním je problém. Pokud si ho na diamantovém brousku pracně nabrousíte, pak nemá chybu ale protože vidlička s nožem je příliš široká, hrozí, že si rozříznete pilovým ostřím koutek úst. Protože je vše v jednom nemáte si čím horké řezané maso přidržet a stejně musíte použít ještě svůj zálesácký nebo jiný nůž. Já po zvážení celé situace jsem se rozhodl nůž úplně odstranit a pořádně vybrousit vidličku a vytvarovat. Je zde ale materiálový problém-jedná se o opravdu kvalitní titan a jeho opracování je možné jen na tvrdokovových nebo diamantových brouscích a kotoučích a ruku na srdce kdo takové vybavení doma má?Já jsem spíše vyjímka. Vidličku jsem opravdu vybrousil, že slouží jako napichovací, vytvarovat silnostěnný titan se mi zatím uspokojivě nepodařilo ale je to již přeci jen použitelný nástroj. Moje doporučení pro použítí v původním zakoupeném stavu:
  • a) pro vojáky-kvalita titanu je taková, že přejetí lehčím obrněným vozidlem příbor nijak nepoškodí, pokud budete nosit příbor v náprsní kapse výrazně posílíte kvalitu své neprůstřelné vesty. Je tu ovšem problém na bojových misích-pokud se rozhodnete pro rychlý oběd pod spolarickou nepřátelskou palbou, příbor vyžaduje takou pozornost při jídle, že vás nepřítel zřejmě bez problémů zastřelí.
  • b)turisté a horolezci-dobrá zpráva je, že trhu není žádné tak těžké vozidlo SUV, které by přejetím mohlo příbor poškodit. Nejste v časové tísni jako vojáci, tedy máte šanci věnovat svému příboru při jídle potřebnou pozornost. Na druhou stranu potrava uvařená v přírodě je vždy tužší nežli doma, takže vidličkou ji nenapíchnete ani nenaberete. Je tu však řešení-vidličkou si maso přidržíte, zálesáckým nožem nakrájíte na malé kousky a ty pak sníte lžíci na příboru, která je fakt dobrá. Protože se jedná o silnostěnný titan je hmotnost příboru překvapivě velká-vahou jsem byl nemile překvapen.
  • Závěr. doporučuji raději nákup titanové lžíce LSP215-TI firmy Esbit, je to ultra lehká lžíce s dlouhou rukojetí a výborným tvarem. V kombinaci s jakýmkoliv ostrým nožem je vhodná zvláště pro vojáky, horolezce a všechny ostatní co potřebují co nejlehčí vybavení ve svém zavazadle.

Před nákupem doporučuji dobře zvážit, zda-li tento příbor opravdu splňuje vaše požadavky. Kromě již zmíněné nepraktičnosti je i překvapivě dosti těžký.

Ověřený zákazník KetoDiet.cz Jana

Zakoupeno v KetoDiet.cz

Vše odpovídá, zboží funguje.

Easy Camp Travel Cutlery Deluxe

Esbit titanová dlouhá lžíce

Ověřený zákazník Hanibal Ověřený zákazník

Přidáno: 26. července 2021

Zakoupeno v Hanibal

• Velice lehká velká lžíce s rovnou hranou v čele, takže může sloužit částečně i jako jídelní nůž. Její nízká váha ji předurčuje k použití pro každého, kdo potřebuje co nejlehčí cestovní zavazadlo a mít s sebou příbor.
  • Titan je drahý materiál takže cena není malá, je to však celoživotní nástroj.
  • Vyšší cena.

Robens Fire Fork

Ověřený zákazník Hanibal Jack

Přidáno: 23. července 2021

Zakoupeno v Hanibal

nemusím lámat větévky, abych si opekl kus čehosi :-) nic to neváží

Přidáno: 21. července 2021

Sea To Summit Polycarbonate Knife

Ověřený zákazník 4camping IraK

Přidáno: 15. července 2021

Zakoupeno v 4camping

Nůž je lehký, vypadá pěkně, má dobré zoubky, doporučuji

Primus Spork

Primus Spork